środa, 6 marca 2013

XVI Rajd Śladami Powstańców Styczniowych

            W dniach 1-2 marca jako jedyni z naszego hufca uczestniczyliśmy w XVI Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych. Jako, że jesteśmy drużyną wędrowniczą oczywiście wybraliśmy się na trasę dwu dniową przeznaczoną dla osób w naszym wieku (wędrowniczą).
            1 marca wyruszyliśmy z miejscowości Waliły Stacja, mieliśmy do przejścia ok.30 kilometrów by dotrzeć do bazy Hufca Białystok w Borkach, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. Po drodze mieliśmy odwiedzić 3 punkty. Trasa była wyczerpująca więc po dotarciu do bazy i zjedzeniu kolacji szybko poszliśmy spać by pełni sił wyruszyć następnego dnia w dalsza drogę.
            2 marca tuż po śniadaniu dowiedzieliśmy  się, że resztę drogi pokonamy w inny sposób niż dnia poprzedniego. Zostaliśmy podzieleni na 5 grup. Naszym zadaniem było podczas pokonywania trasy zerwać z ramion pozostałych uczestników jak najwięcej opasek. Dzięki pomieszaniu nas między drużynami nawiązaliśmy wiele nowych znajomości.Po dotarciu na polanę Dębownik uczestniczyliśmy w uroczystym apelu.
             Każdy z nas wrócił do domu z uśmiechem na twarzy i nadzieją, że będziemy mieli okazję uczestniczyć również w XVII Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych.                                            Wyjście na trasę

                                                                                                 Skaczemy =)

                                                                      My zmęczeni.......

                                          Bo harcerz jest pomocny.....

                                                                                                 My głodni :p


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz